Zvolte si typ nemovitosti

Aktuality

VAŠE SPOKOJENOST JE NÁŠ CÍL!

Firma REBELLION s.r.o. v současnosti výrazně rozšiřuje svou činnost. Pro příští roky plánuje více než ztrojnásobit své prodeje. Naším cílem je dále posílit naši pozici stabilní a seriózní kanceláře na realitním trhu v Karlovarském kraji. Navzdory koronakrizi se proto REBELLION s.r.o. významně rozšiřuje.

Dá se vyhnout energetickým štítkům? Nejčastější otázky a nejasnosti

Podle § 7a, bod 9) zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií nemá prodávající / pronajímatel povinnost předložit kupujícímu / nájemci PENB (energetický štítek) při prodeji a pronájmu nemovitosti v případě budovy nebo jednotky v domě, který byl vystavěn a poslední větší změna dokončené budovy byla provedena před 1.lednem 1947.

Dědictví a darování nemovitosti. Jaké jsou daňové rozdíly a rizika?

Stali jste se dědici nebo jste dostali dar v podobě nemovitosti? Víte, jaké jsou rozdíly a na co je dobré dát si pozor? Je výhodnější darovat nebo zanechat dědictví?  Darování, nebo dědictví. To je otázka, která závisí na tom, jaké máte rodinné vztahy.  Získat majetek dědictvím se zdá jako příjemná záležitost. Ale nikdy nevíte, čím je nemovitost zatížená – dluhy, exekuce, zástavy. A pokud je dědiců víc, musí se mezi sebou vypořádat a to často přináší komplikace.  Na druhé straně i darování nemovitosti může mít svá rizika. Vodítkem pro vás může být, jak obě možnosti nabytí majetku vysvětluje zákon.

Jaké jsou změny v dani z příjmu prodeje nemovitostí? Pětiletá časová lhůta se mění na desetiletou.

Prodej nemovi­tosti je osvobozen od daně z příjmu, pokud mezi jejím nabytím a prodejem uplyne alespoň pět let. Tato lhůta platí pro prodej všech nemovitostí, které jste nabyli do 31. 12. 2020. V případě nemo­vitostí, které jste nabyli od 1. 1. 2021, platí nově lhůta deset let. Pro osvobození od daně tedy platí pravidlo vlastnictví 5 nebo 10 let (tzv. “časový test”) podle toho, kdy jste dům nebo byt získali.

Spustili jsme nový web

Letošní rok se nese v duchu malých i větších změn a proto jsme se rozhodli, že necháme po 4 letech udělat nový web.

Stějně jako v roce 2017 jsme web opět realizovali ve spolupráci se společností PolyWeb s.r.o., od které využíváme i exportní program Realitní-správce.cz

Tímto mockrát děkujeme za spolupráci a za pomoc s vytvořením nového webu.